Thumbnail (99x98) Cees Klaassen nieuwe directeur KVLO

 

Cees Klaassen is de nieuwe directeur van de Koninklijke Vereniging van leraren Lichamelijke Opvoeding. Cees Klaassen heeft zijn sporen o.a. verdiend op diverse terreinen in de wereld van de lichamelijk opvoeding, sport en onderwijs: hij werkte o.a. als schermleraar en als directeur van de CALO in Zwolle (HBO-opleidingen voor LO, Sportmanagement en Psychomotorische Therapie).

De heer Klaassen is nu nog algemeen directeur van de Scholingsboulevard in Enschede, een uniek samenwerkingsverband van twee VMBO-scholen en het ROC. In die functie heeft hij ruime ervaring opgedaan met onderwijsvernieuwing en veranderprocessen in een complex politiek-bestuurlijk krachtenveld. Daarnaast heeft hij ruime bestuurlijke ervaring bij belangenorganisaties. Deze kennis en ervaring wil hij bij de KVLO graag aanwenden voor zijn ‘eigen' oorspronkelijke vakgebied.

Hij zal bij de KVLO het veranderingsproces dat in gang is gezet vorm en inhoud gaan geven. Hierbij zal hij nauw samenwerken met de net aangetreden nieuwe voorzitter, Jan Rijpstra. "Wij hebben er alle vertrouwen in dat Cees Klaassen dit proces goed kan begeleiden, gezien zijn ervaring en wat hij in het verleden tot stand heeft gebracht."

Klaassen zal bij de KVLO ook de campagne 3+2 = een fit idee! verder op de kaart zetten. Doel hiervan is dat elk schoolgaand kind 3 uur gym per week krijgt met daarnaast 2 uur een náschools sportaanbod. De KVLO wil hiermee de politiek, schoolbesturen en ouders duidelijk maken dat alleen op deze manier een structurele bijdrage aan het gebrek aan beweging bij kinderen te behalen is.

Cees Klaassen begint op 1 september bij de KVLO in Zeist.