Hockey op school. Echt wel! (archief)
De KNHB vindt het belangrijk dat kinderen op school op een leuke en verantwoorde wijze kennis maken met hockey. Daarin spelen groepsleerkrachten en leerkrachten lichamelijke opvoeding een uiterst belangrijke rol. We stellen jullie graag op de hoogte van de jongste ontwikkelingen in het hockeyspel. De KNHB organiseert daarom op zondag 26 augustus 2012 een clinic-ochtend voor het onderwijs.
Je kunt kiezen uit een van de volgende clinics:
1 Funkey clinic - gericht op 4-8 jarigen
2 Kennismaken met hockey in het voortgezet onderwijs - gericht op de 12-16 jarigen
De clinic is bedoeld voor groepsleerkrachten, vakdocenten lichamelijke opvoeding, studenten ALO,Cios en mbo Sport & Bewegen, trainers van verenigingen die met deze leeftijdsgroepen werken, combinatiefunctionarissen en alle andere belangstellenden die zich bezig houden met hockey in en rondom de school zijn ook van harte welkom.
Van de deelnemers wordt verwacht dat zij actief aan het programma deelnemen, dus kom in sportieve kleding (of neem deze mee) en vergeet je hockeystick niet (wanneer je er een hebt)!
De clinic wordt je aangeboden door de KNHB, er zijn dus geen kosten aan verbonden.
Deze clinic wordt gehouden op hockeyclub De Dommel in Sint Michielsgestel (ligt vlak bij HC Den Bosch). Het programma ziet er als volgt uit:
09.30 uur ontvangst en omkleden
10.00 uur start clinic
12.00 uur einde clinic, douchen en lunch
12.30 uur vertrek naar HC Den Bosch voor het EK onder 21 (optioneel)
Extra: EK Jong Oranje Dames en Heren
Van zondag 26 augustus t/m zaterdag 1 september 2012 vindt op hockeyclub Den Bosch de EuroHockey Junior Championships 2012 plaats. Het dubbeltoernooi voor spelers onder de 21 jaar vindt plaats op het terrein van HC Den Bosch. Zowel de heren als de dames van Jong Oranje verdedigen in de Brabantse hoofdstad hun titel. De heren werden in 2010 in het Poolse Siemanianowice Slaskie de beste van Europa. De dames pakten in het Franse Lille het Europese goud. Een mooie combinatie van de clinic voor hockey op school en hockey kijken op topniveau. Na de clinic stellen wij je dan ook in de gelegenheid om dit evenement te bezoeken. Hier zijn wel kosten aan verbonden: € 5,- p.p..
12.45 Belgium v Spain (heren)
14.30 Germany v Poland (dames)
15.00 Netherlands v Belarus (dames)
16.45 England v Wales (heren)
17.15 Netherlands v France (heren)
Je kunt je via het inschrijfformulier aanmelden voor deze docentenclinic. Na afloop ontvang je de lesmap Funkey of de lesmap Kennismaken met hockey in het VO zodat je alles kunt nalezen en oefenstof kunt halen hockey op school kunt aanbieden.
Wacht niet te lang want VOL is VOL!! Inschrijven kan met het inschrijfformulier, wij ontvangen dit graag uiterlijk 12 augustus 2012 retour. Je ontvangt daarna de bevestiging met de laatste informatie.
Inhoud van de clinics
Funkey programma's
De KNHB heeft twee lesprogramma's ontwikkeld: Funkey School & Funkey Vereniging. Het doel van beide programma's ligt opgesloten in de naam: FUN in goed bewegen is KEY. Het gaat dus om méér dan hockey; het programma omvat grondvormen van bewegen, loopscholing, balvaardigheid en een vorm van hockey. Hiermee wil de KNHB bijdragen aan de motorische vorming van deze jongste generatie.
Funkey School
De Funkey lesmap voor scholen bestaat uit:
- acht Funkey lessen voor groep 1 en 2
- acht Funkey lessen voor groep 3 en 4
- vier lessen waarin alleen hockey en knotshockey centraal staan
- 34 ‘knotsgekke' oefeningen, uit te voeren met knotshockeysticks.
Funkey Vereniging
De Funkey lesmap voor verenigingen bestaat uit een groot aantal thema's die de jonge doelgroep (4/5-jarigen) aanspreekt. In totaal zijn er 36 lessen, die buiten en binnen gegeven kunnen worden. Elke les bestaat uit een thema met vier oefeningen. Zo is er een thema ‘Feestje', ‘Politie', ‘Circus', ‘Dierentuin' en zo meer. Deze lesmap is op aanvraag beschikbaar. Ze staan ook op de website www.knhb.nl.
Clinic Funkey
Tijdens deze clinic zie je kleuters ‘aan het werk' tijdens de demo van het Funkey schoolprogramma. Na afloop van dit praktijkgedeelte is er tijd voor vragen en discussie. Daarna ga je zelf het veld op om het Funkey verenigingsprogramma te ervaren. Deze oefeningen zijn uiteraard ook op school goed te gebruiken.
Docent
Funkey Hoofddocent Gilles van Hesteren, docent lichamelijke opvoeding, manager jeugdopleiding hockeyclub Amsterdam, (assistent)trainer/coach van verschillende teams in hoofd- en overgangsklasse.
Kennismaken met hockey in het voortgezet onderwijs
Aan de hand van de gelijknamige lesmap wordt er invulling gegeven aan deze clinic. U ervaart zelf dat hockey op school niet moeilijk is. De lesmap is samen met de Stichting Leerplan Ontwikkeling (SLO) ontwikkeld. De lesmap is speciaal voor de eerste twee leerjaren van het Voortgezet Onderwijs. Met de lesmap proberen we leerlingen op een motiverende, inspirerende, leerzame en veilige manier kennis te laten maken met hockey. Veel oefenvormen zijn ook te gebruiken bij andere spellessen. De clinic staat onderleiding van KNHB docent Robbert Paul Aalbregt, docent Lichamelijke opvoeding, trainer/ coach van verschillende teams in de hoofd- en overgangsklasse, combinatiefunctionaris Gouda en topsportconsultancy.
Mocht je meer informatie willen over de KNHB en schoolhockey dan kun je dat vinden op www.knhb.nl > competities en disciplines > schoolhockey of Funkey
Inschrijfformulier schoolhockeyclinic 26 augustus 2012
Onderstaande gegevens sturen naar:
KNHB, tav Kara Meijer, Postbus 2654, 3430 GB Nieuwegein of per fax naar 030-7513401 of per mail kara.meijer@knhb.nl (uiterlijk 12 augustus)
Ik kom 26 augustus en volg graag de volgende clinic (een programma kiezen)
0 Funkey
0 Kennismaken met hockey in het Voortgezet Onderwijs
EK Jong Oranje Dames en Heren
0 Ja, ik wil graag na de clinic naar het EK op HC Den Bosch (kosten € 5,- p.p.) - extra informatie hierover volgt
0 Nee, ik ga niet naar het EK op HC Den Bosch
Ik neem wel/ geen* hockeystick mee (als je geen hockeystick hebt kun je die lenen bij ons)
* graag doorhalen wat niet van toepassing is.
Naam:.........................................................................................................
Adres (geen schooladres i.v.m. vakantie):.............................................
Postcode:....................................................................................................
Woonplaats:................................................................................................
Tel:.............................................................................................................
E-mail:.......................................................................................................