Skip Navigation Linksdetail

KVLOAfdelingGelreActiviteiten

Gelre

Dit is de pagina van de afdeling Gelre van de KVLO, opgericht op 15-09-1929. Hier vind je informatie over de afdeling en de afdelingsactiviteiten.

Verslag Papandaldagen 15 en 16 juni 2026

Activiteit  |  18 september 2026

Voor de opening van de Papendaldagen kunnen de aanwezige leerkrachten letterlijk en figuurlijk rekenen op hoog bezoek in de persoon van Bas van de Goor. Letterlijk vormt Bas van de Goor met 2,10m hoog bezoek in de ontvangstruimte die aan het Centre Court grenst, figuurlijk heeft de voormalig volleyballer in het topsport zijn strepen verdiend. Bas van de Goor maakte deel uit van het volleybalteam dat in 1996 in Atlanta een gouden medaille wist te veroveren op de Olympische Spelen.

 

Olympisch goud zal voor niet-topsporters snel tot de verbeelding spreken, maar ook buiten de topsport bleef Van de Goor met zijn eigen stichting, de Bas van de Goor Foundation, een bron van inspiratie. Na zijn actieve carrière in het volleybal kreeg Van de Goor diabetes Type 1. Zelf legt de Olympisch kampioen het als volgt uit: “Voor de rest van je leven moet je 120 kilometer per uur rijden, maar je hebt geen teller, geen rem en geen cruisecontrol."

 

Na de aftrap door Van de Goor gaan alle leerkrachten in drie groepen uiteen voor de workshops. In de congresruimte waar Bas van de Goor de Papendaldagen opende, neemt Bastiaan Goedhart plaats voor zijn workshop Veiligheid en aansprakelijkheid.

 

Goedhart vertelt onder andere dat kinderen steeds minder vaardig worden, dat suikerziekte toeneemt onder kinderen en dat er al jaren sprake is van stijgende inactiviteit onder kinderen. Conclusie van Goedhart is dat de problemen die onder de jeugd ontstaan schokkend veel te maken hebben met het gegeven dat kinderen steeds minder vaak buitenspelen.

 

Waar in 1996, dertig jaar geleden, kinderen nog twintig à vijfentwintig uren per week buiten speelden, is die hoeveelheid vandaag de dag teruggezakt naar een schamele vier tot zes uur buitenspelen per week. De verleiding om binnen te blijven is te groot geworden, met alle gevolgen van dien. Iedere schooldag komen 140 kinderen op de spoedeisende hulp terecht en dat heeft alles te maken met het feit dat kinderen nooit meer buiten komen.

 

Buiten is ook een workshop aan de gang, ditmaal niet op het kunstgras bij Vitesse, maar op een veld met natuurgras. De workshop draait helemaal om rugby en wordt gegeven door Loek ter Horst, een twintigjarige, vierdejaars student op de CALO uit Zwolle.

 

“Ik deed vroeger aan voetbal, maar daar was ik te lomp voor. Vriendjes op de basisschool deden aan rugby, ik heb daar één keer aan meegedaan en toen dacht ik: ik moet dit doen."

 

Ter Horst wordt in zijn workshop bijgestaan door Alexander Nagelhout, van origine eveneens een voetballer, maar vandaag op Papendal aanwezig in de rol van opleidingsdocent aan de CALO uit Zwole.

 

Ook wordt er in de zaal een workshop gehouden. Dit jaar niet in Sporthal West achter de KNWU, maar in de Ruskahal die, ieder nadeel heeft zijn voordeel, minstens vijfhonderd meter dichter bij Hotel Papendal ligt. De workshop in de Ruskahal draait maandag om turnen, en dat is goed te zien. De hele ruimte ligt vol met tumblingbanen, valmatten, trampolines en springplanken. Peter Schimmel geeft de clinic, Schimmel is zelfstandig workshop docent, docent bewegingsonderwijs en turntrainer van de heren bij GV Elistha uit Elst. Schimmel kan leunen op een schat aan ervaring na 20 jaar werken op het gebied van turnen, airtrack, tikkertje, jongleren en coaching van individuele sporters.

 

De workshop begint met kleine oefeningen. Maar naarmate de workshop volgt, halen leerkrachten steeds gekkere capriolen uit. In de avond vormt Sporthal West wel de arena voor de avondworkshop. In de vorm van een toernooi nemen de docenten het tegen elkaar op in het basketballen.

 

De dinsdag wordt er op het kunstgras van Vitesse YOU.FO gespeeld, niemand minder dan Giel Bos leidt de workshop. Bos was in 2025 nog aanwezig om bij te staan in de workshop Omnikin en is zelfs mede-ontwikkelaar van YOU.FO. In die hoedanigheid zal Bos begin juli ook aanwezig zijn in China bij de wereldkampioenschappen YOU.FO.

 

Ook deelnemer aan de Papendaldagen Yannick hoopt tussen 7 en 13 juli in China namens Nederland in actie te komen op het WK YOU.FO, maar een armblessure zou roet in het eten kunnen gooien.

 

In de Ruskahal worden twee workshops afgewerkt op dinsdag. Badminton, gegeven door Paul Vennekens die ook opleider bij de badmintonbond is en in de ruimte erachter Active Reviewing, gegeven door Michiel Hermans, docent LO uit Venlo. Van sprinten tot tikkertje tot een grote menselijke piramide, alles komt voorbij.

 

En voorbij zijn de Papendaldagen ook voor docent Sanne van het Thomas a Kempis, de stoere blondine nam dertien keer (!) deel aan de tweedaagse, maar zwaait na dit jaar af om te emigreren naar Zwitserland.

 

“We komen allemaal uit Arnhem, maar toch hebben we altijd ook hier op Papendal overnacht. Het zijn altijd hele gezellige twee dagen met de secties en er zit ook interessant materiaal tussen om toe te passen."

 

“Wat ik zelf het leukste vond aan de Papendaldagen, zijn de gezellige borrels en de avondactiviteit, die gaat altijd om het winnen, maar de pubquiz in 2024 was voor de afwisseling ook heel leuk."

 

Buiten leerkracht is Sanne de afgelopen zes jaar ook actief geweest als leerlingcoördinator op het Thomas a Kempis, het zijn ook de leerlingen die ze het meest zal gaan missen als ze vertrokken is. “Zelf ben ik niet zo'n vakidioot."​